Kursy BHP to nie odłączny element w każdej szkole, czy też pracy. Coraz więcej pracowników pracuje w przestrzeniach zamkniętych, np. w halach, oraz w otwartych np. na stanowisku operatora. Niestety, im więcej pracowników, tym więcej osób nie zaznajomionych z podstawowymi zasadami BHP. Na naszym szkoleniu pracownicy nabędą kluczowej wiedzy mającej zadbać o ich zdrowie i bezpieczeństwo na stanowiskach pracy.

 

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenia BHP są obowiązkowe, jeżeli jesteś osobą pracującą w przestrzeni zamkniętej lub otwartej, która jest nie zaznajomiona z owymi przepisami, w takim razie ten kurs jest dla Ciebie.

Korzyści dla uczestników:

Znajomość BHP w pracy jest obowiązkowa i jest poświadczona odpowiednim dokumentem, którego brak jest karalny. Kluczową korzyścią dla każdego z uczestników będzie nabycie zaświadczenia o przejściu szkolenia BHP. Co więcej, pracownicy z wiedzą BHP są wydajniejsi i co ważniejsze bezpieczniejsi dla siebie i otoczenia. Każda osoba po naszym szkoleniu będzie posiadała odpowiednią wiedze, która pomoże odpowiednio zareagować w razie wypadku w pracy, co może się przyczynić do uratowania życia.

Program ramowy:

– BHP – znaczenie i historia pojęcia,

– prawo a BHP,

-bezpieczeństwo w przestrzeni otwartej,

– główne zasady obowiązujące pracy w przestrzeni zamkniętej,

– jak zachować się w razie wypadku w pracy,

– umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach,

– najczęstsze wypadki na stanowiskach pracy,

– wręczenie dokumentu świadczącego o przejściu szkolenia BHP.

Metody prowadzenia szkolenia:

Kurs zostanie przeprowadzony przez odpowiednio wykwalifikowaną osobę, uprawnioną do przeprowadzania owych szkoleń. Zajęcia będą składać się zarówno z teorii jak i z praktyki. Grupy szkoleniowe podzielone będą w zależności od obejmowanych stanowisk. Kurs odbywać się będzie na sali, w której znajdują się urządzenia multimedialne, które zostaną wykorzystywane w trakcie prowadzenia szkolenia. Kończąc wykład uczestnicy otrzymają dokument świadczący o przejściu kursu BHP.