Każdy posiadacz domku jednorodzinnego powinien wiedzieć, że ogrody są postrzegane jako wizytówki posiadłości. W Polsce ogrodnictwo jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności podczas wolnego czasu. Jednakże, wiele osób nie potrafi poradzić sobie z problemami takimi jak dobieranie odpowiedniej kolorystyki, czy też odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni. Nasz kurs ma na celu przekazanie Państwu podstawowej wiedzy na temat odpowiedniego projektowania ogrodu, wiedzy, która pozwoli wam zostać amatorskimi projektantami zieleni.

Dla kogo jest nasze szkolenie?

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedze w zakresie projektowania ogrodu. Wszystkie osoby, dla których prowadzenie ogrodów jest pasją nie zmarnują czasu na naszym kursie.

Korzyści dla uczestników:

Kurs nasz będzie prowadzony od podstaw, dlatego też każdy z uczestników będzie posiadał wiedze, która pozwoli im zaprojektować swój ogród od zera. Uczestnicy także będą mieli kontakt z omawianymi roślinami, przez co bezpośrednio zapoznają się z każdą z nich. Dodatkowo, jednym z tematów będzie kolorystyka, która pozwoli na odpowiednie dobieranie kolorów, w zależności gdzie ten ogród będzie się znajdował. Podczas kursu uczestnicy zaprojektują swój własny ogród, który zostanie oceniony przez profesjonalistów. Na zakończenie wszystkim szkoleniowcom zostaną zaproponowane firmy, w których zakupią potrzebne materiały do wybudowania wymarzonego ogrodu.

Program ramowy:

– rodzaje ogrodów w zależności od płaszczyzny,

– projekt generalny ogrodu – co jest najważniejsze i na co zwracać uwagę,

– podział ogrodu na różne sekcje,

– dobór roślin do odpowiedniego krajobrazu,

– szkic własnego ogrodu pod nadzorem specjalistów,

– ocena przez wykładowców, oraz propozycja ewentualnych poprawek,

– gdzie najlepszej szukać materiałów do wybudowania ogrodu – najlepsze miejsca do zakupów.

Metody prowadzenia szkolenia:

Większość szkolenia będzie odbywała się w ogrodach, przez co uczestnicy zostaną wprowadzeni w bezpośredni kontakt z omawianym tematem. Każdy podpunkt kursu zostanie zaprezentowany wizualnie na żywo, oraz na prezentacjach multimedialnych. Kiedy zostanie omówiona teoria, kurs przeniesie się do sali, w której wygodnie uczestnicy będą mogli rysować szkice i projektować wymarzony ogród. Ten etap szkolenia będzie pod ciągłym nadzorem wykładowców. Projekt zostanie oceniony, po czym na zakończenie kursu zostaną zaproponowane miejsca, w których najlepiej nabyć materiały do budowy ogrodu.