Jednym z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków jest Europa zachodnia, ze względu na możliwość swobodnego poruszania się miedzy granicami. Jednakże, wycieczka za granicę to nie takie hop siup jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Przed każdym wyjazdem należy odpowiednio się przygotować, aby nie było przykrych niespodzianek. Celem naszego szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy odnoście podróży do krajów zachodnich.

 

Kto powinien wziąć udział?

Kurs został przygotowany z myślą o osobach, które chcą rozpocząć przygodę z podróżami do krajów zachodnich, jak i dla osób które planują otworzyć agencje turystyczne.

 

Korzyści dla uczestników:

Po odbyciu naszego kursu uczestnicy będą posiadali odpowiednią wiedzę dotyczącą przygotowania ekwipunku niezbędnego podczas trwania wyjazdu. Dodatkową korzyścią jest zapoznaniem się z informacjami dotyczącymi wymaganej dokumentacji w obcych krajach. Co więcej, uczestnicy poznają zachodnią kulturę i obowiązujący język, dzięki czemu będą wiedzieli jak zachować się i porozumiewać w danym państwie. Nabyta wiedza może upoważnić uczestnika szkolenia do wykonywania zawodu przewodnika wycieczek po krajach zachodnich.

 

Program ramowy:

– najczęściej odwiedzane miejsca przez polskich podróżników,

– kultura Europy zachodniej,

– jak mówić – języki obowiązujące w krajach zachodnich,

– ekwipunek – niezbędne przedmioty podczas podróży,

– wymagana dokumentacja,

– logistyka – czyli jak najszybciej dotrzeć do celu,

– bezpieczeństwo – umiejętność odpowiedniego zachowania się podczas wypadku,

– ku przestrodze – najczęstsze wpadki osób podróżujących.

Metody prowadzenia szkolenia:

Kurs zostanie przeprowadzony w formie wykładu za pomocą prezentacji multimedialnych. Szkolenie będzie przeprowadzone przez osoby specjalizujące się i mające doświadczenie w podróżach do zachodnich krajów. W skład grup szkoleniowych będą wchodzić od 6 do 12 osób. Część wykładu zostanie poświęcona odgrywaniu scenek dotyczących różnych sytuacji, które mogą wydarzyć się podczas podróży. Na zakończenie zostanie przeprowadzony test ze znajomości języków obcych.