Pływanie to jedna z ulubionych czynności wykonywanych przez człowieka. Zabawa w wodzie to świetny sposób na zrelaksowanie się, który także służy dobrze naszemu zdrowiu. Jednakże, woda to bardzo niebezpieczny żywioł i ludzie, często przez własną nieuwagę, mogą narazić się na poważne niebezpieczeństwo. Na szczęście nad  takich ludzi czuwa ratownik, który nie raz przysłuży się do uratowania życia. Jeżeli chcesz zostać jednym z ratowników to dobrze trafiłeś, ponieważ tutaj wyćwiczysz wszystkie niezbędne umiejętności pozwalające na wykonywanie tego zawodu.

Kto powinien wziąć udział?

Każda osoba, która jest zainteresowania zawodem ratownika wodnego powinna wziąć udział w naszym szkoleniu. Jeżeli kochasz pływać i chcesz nauczyć się podstawowych umiejętności wymaganych do wykonywania tej pracy, to dobrze trafiłeś, bo ten kurs jest stworzony dla Ciebie!

Korzyści dla uczestników:

Najistotniejszą korzyścią dla naszych kursantów będzie nabyta wiedza i umiejętności, dzięki którym będą mogli rozpocząć swoją drogę na karierze zawodowego ratownika wodnego. Co więcej, uczestnicy także zwiększą swoje umiejętności pływackie, ponieważ cały kurs będzie odbywał się na basenie. Dodatkowo, nasi podopieczni będą mogli na czas szkolenia współpracować z zawodowymi ratownikami, którzy podzielą się własnym doświadczeniem w wykonywanym zawodzie.

Program ramowy:

Teoria:

– kim jest ratownik wodny,

– zasady zachowania w wodzie,

– jak spostrzec człowieka, który się topi – na co warto zawracać uwagę,

– kolejność wykonywania zadań – wyłowienie ofiary, wezwanie pomocy i resuscytacja.

Praktyka:

– nauka pływania najszybszymi stylami,

– sposoby na poradzenie sobie ze spanikowaną osobą, która się topi,

– resuscytacja na manekinach,

– indywidualny test, symulacja topienia się człowieka,

– możliwość konsultacji z zawodowcami.

Metody prowadzenia szkolenia:

Całe nasze szkolenie odbywa się na basenie, gdzie teoria jest prowadzona w specjalnych pokojach ratowniczych. Część praktyczna odbywa się głównie w wodzie, przez co uczestnicy poznają i przeszkolą wymagane umiejętności. Cały kurs poprowadzą wykwalifikowani ratownicy, przez co kursanci także poznają trudności z jakimi się spotykają wykonując swój zawód. Na zakończenie kursu odbędzie się indywidualny test, gdzie kursanci będą mogli przetestować się podczas symulacji. Ostatni etap będzie przeznaczony na konsultacje z zawodowcami.