Poruszanie się za pomocą samochodu jest najpopularniejszą formą transportu w Polsce. Kurs na prawo jazdy w Polsce jest postrzegane jest jako jedno z najtrudniejszych w Europie, mimo tego w Polsce z roku na rok liczba kierowców wzrasta. Sam kurs uczy jedynie praktyki, dlatego też wielu kierowców nie potrafi sobie poradzić przy takich prostych czynnościach jak wymiana opony, czy też sprawdzenie stanu oleju. Nasz kurs ma na celu naprawienie tego błędu, przez co kierowcy nabędą umiejętności pozwalające im prawidłowo dbać o stan samochodu.

Dla kogo jest nasz kurs?

Szkolenie to zostało stworzone z myślą o świeżych kierowcach, którzy nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy na temat konserwowania samochodu. Jednakże, osoby, które pomimo wieloletniego stażu za kółkiem nadal nie wiedzą jak zmienić opony, także są mile widziane.

Korzyści dla uczestników:

Wymiana różnych części samochodowych, czy też sama wymiana oleju wiele kosztuje, jeżeli powierzymy to zadanie mechanikom w warsztacie. Po przejściu naszego kursu, każdy z uczestników będzie posiadał wystarczającą wiedze, aby sam podjął się tych zadań, przez co zaoszczędzi mnóstwo pieniędzy. Większość z tych czynności, takich jak wymiana koła, jest bardzo prosta, osoby, które odbędą nasz kurs poczują się znacznie pewniej za kierownicą, ponieważ nie straszna im będzie sytuacja w której potrzebna jest wymiana opony. Największą satysfakcje da fakt, że kursanci sami będą mogli ocenić stan swojego auto, oraz wprowadzić ewentualne poprawki, czy też wymiany.

Program ramowy:

– dane statystyczne – ile zaoszczędzimy na samodzielnej naprawie samochodu,

– sprawdzanie stanu najważniejszych płynów samochodowych,

– wymiana oleju w samochodzie – w jakich warunkach należy to robić,

– wymiana koła – czyli jak sprawnie i szybko zastąpić wadliwą oponę,

– żarówki w reflektorach – jak je wymienić w razie spalenia,

– sprawdzanie stanu klocków oraz tarcz hamulcowych,

– bezpieczniki – gdzie się znajdują i jak je wymieniać,

– czego nie należy samemu robić w samochodzie,

– Pytania i odpowiedzi z mechanikiem.

Metody prowadzenia szkolenia:

Szkolenie będzie odbywało się w warsztacie samochodowym i będzie ono w większości praktyczne. Omawiany temat będzie na bieżąco prezentowany przez mechanika, co ważne, wszyscy uczestnicy będą mieli okazje powtórzyć daną czynność, przez co oswoją się np. z wymianą oleju. Kurs zostanie przeprowadzony przez mechanika, który ze szczegółami i krok po kroku będzie tłumaczył jak poradzić sobie z danym zadaniem. Na zakończenie kursu prowadzący weźmie udział w pytaniach i odpowiedziach.