Osoby posiadające prawo jazdy kategorii C + E są bardzo poszukiwane nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Perspektywa pracy zawodowego kierowcy nie jest jednak taka gładka, jak się może wydawać, ponieważ ta praca wiąże się z wieloma poświęceniami. Szkolnie to ma na celu uświadomienie owego poświecenia, oraz opisu pracy i wymagań jakie są potrzebne aby zakwalifikować się na stanowisko zawodowego kierowcy.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie zostało przygotowane z myślą o osobach, które posiadają kategorie C + E i są gotowe na podjęcie pracy zawodowego kierowcy. Jeżeli jednak chciałbyś się dowiedzieć coś o samym zawodzie to także zapraszamy.

Korzyści dla uczestników:

Zawodowy kierowca to osoba, która nie może narzekać na swoje zarobi, szczególnie jeśli pracuje za granicą. Po przebyciu naszego szkolenia uczestnicy bez problemu będą mogli złożyć CV do firmy, która jest zainteresowana osobami z prawem jazdy kategorii C + E. Kurs ten opisze także charakterystykę zawodu i główne wymogi, jeżeli któryś z uczestników owych wymogów nie będzie spełniał, lub nie spodoba mu się sam opis pracy – wtedy bez problemu będzie on mógł wstrzymać się przed podjęciem tej pracy. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymają dokument świadczący o przejściu kursu, który jest brany pod uwage przez firmy przewozowe.

Program ramowy:

– życie na szosie, czyli kim jest zawodowy kierowca,

– charakterystyka pracy na drodze,

– biurokracja w pracy zawodowego kierowcy,

– Tachografy – czyli miernik czasu pracy za kierownicom,

– umiejętność znajdywania firm,

– BHP  czyli jak zachować się przy rozładunku i załadunku,

– brak pobytu w domu jako główny negatywny czynnik zawodu,

– Pytania i odpowiedzi z prowadzącym,

– rozdanie certyfikatów.

Metody prowadzenia szkolenia:

Szkolenie zostanie prowadzone w formie wykładu z wieloma ilustracjami przedstawiającymi dany temat. Kurs będzie prowadzony w grupach od 15 do 20 osób przez wykwalifikowanego, doświadczonego kierowcę. Na zakończenie kursu uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytania prowadzącemu. Po segmencie pytań i odpowiedzi kursantom zostanie przyedzielony dokument świadczący o przejściu szkolenia.