Dzisiejsza moda nie składa się tylko z odpowiedniego ubioru, lecz także z odpowiedniej fryzury. Dobrze wyszkolony fryzjer powinien nie tylko znać się na odpowiedniej stylizacji włosów, ale także na podążaniu za modą, ze szczególną uwagą na fryzury. Nasze szkolenie skupia się na wprowadzeniu uczestnika w świat fryzjerstwa, przez co później będzie mógł swobodniej rozwijać swoje umiejętności. Jeżeli czujesz powołanie do fryzjerstwa i chciałabyś od czegoś zacząć – w takim razie ten kurs jest dla Ciebie!

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie zostało przygotowane dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w fryzjerstwie. Nasz kurs uczy podstaw stylizacji włosów, dlatego też każdy amator powinien zapisać się na nasze szkolenie.

Korzyści dla uczestników:

Stylizacja włosów nie jest taka łatwa, jak by się wydawało. Po odbyciu szkolenia uczestnicy nabędą podstawowych umiejętności, które pozwolą im dalej rozwijać się w tym kierunku.    Co więcej, poprzez nabytą wiedze szkoleniowcy będą posiadali odpowiednie kwalifikacje do stażu w wybranym salonie fryzjerskim, co buduje perspektywę pracy. Kurs ten nie tylko przysłuży się kursantom, ale też znajomym, ponieważ po odbyciu go kursanci będą mogli wykonywać podstawowe fryzury swoim znajomym. Po odbyciu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat .

Program ramowy:

– kim jest fryzjer,

– budowa włosa, oraz różne rodzaje włosów,

– pielęgnacja włosów,

– omówienie narzędzi fryzjerskich,

– organizacja pracy w salonie fryzjerskim,

– typy fryzur i styli,

– typy cięć „na tępo” i „na pióro”,

– strzyżenie męskie,

– stylizacja fryzur kobiet,

– najpopularniejsze fryzury ostatnich lat.

Metody prowadzenia szkolenia:

Szkolenie będzie prowadzone w formie wykładu przez doświadczoną stylistkę i fryzjerkę. Miejscem przeprowadzenia kursu jest specjalnie przygotowane sala posiadająca projektor, oraz sprzęt fryzjerski. Zajęcia zostaną przeprowadzane w grupach 15 osobowych, co pozwoli na łatwiejszą komunikacje między uczestnikami a wykładowcą. Na zakończenie kursanci otrzymają certyfikat świadczący o odbyciu kursu.